VZOD DAVIS – ideální kombinace produkce, zdraví i exteriéru

VZOD DAVIS NXB-882 (Taos x Dynamo x Gymnast) je jedním z úspěšných synů skvělé Dynamovky pocházející z Valašského ZOD v Zašové. Matka DAVISe CZ 286625 972 (Dynamo) ukončila svou první laktaci na úrovni: M 11673 kg, T 3,97 a B 3,32 (za 303 dní). Tato kráva byla také skvěle hodnocena v exteriéru, a to VG-86.

Samotný DAVIS nabízí celkový index gTPI 2790 (NM 736) a také jeho jednotlivé znaky určují celkovou komplexnost tohoto plemeníka. Skvělá produkce mléka 1789 lb, velmi dobré zdraví (index plodnosti +0,3, dlouhověkost 5,0) a téměř bezchybný exteriér včetně vemene s delšími struky jsou hlavními výhodami, které u DAVISe najdeme. Jeho bonusem je ideální kombinace kaseinů: A2A2 a BB!

Vedle DAVISe máme na naší inseminační stanici další dva jeho vynikající bratry, kterými jsou VZOD DIJON NXB-883 (o. Taos) a VZOD EGON NXB-900 (o. Duko). Ti stejně jako DAVIS pocházejí z rodiny La AXELA – současného top 1 prověřeného býka na dcerách dle SIH. O tom, z jak úspěšné rodiny tito mladí býci pocházejí, svědčí také fakt, že z jejich matky se nám v rámci programu Zooservis & Partneři podařilo vypláchnout větší množství embryí, z nichž se narodily vysoko postavené jalovičky. Některé z těchto jaloviček po Taosovi a našem DUKOvi dosáhly na gTPI přes 2800 a jedna jalovice po dalším z našich býků MARISTOCRATovi má dokonce přes 2900 gTPI. V letošním roce se chystáme společně s VZOD Zašová s těmito výjimečnými zvířaty dále pracovat.

No-Pe Yoder Elena VG-89 – prabába DAVISe
Dynamo – otec matky DAVISe

Celý článek v PDF ke stažení ZDE.