ZOOSERVIS a.s. je česká firma zabývající se výrobou a prodejem inseminačních dávek především mléčného skotu. Podnik byl založen v roce 2007 a jeho sídlo najdeme uprostřed valašských kopců. Vedle prodeje po celé České republice vyvážíme inseminační dávky také do řady evropských i mimoevropských zemí.

V počátcích existence firmy jsme především dováželi inseminační dávky několika zahraničních firem. Postupem času jsme se ovšem zaměřili na realizaci vlastního šlechtitelského programu. Ve spolupráci s progresivními českými farmáři se nám podařilo rozjet projekt ZOOSERVIS & Partners, který nám umožňuje získávat jalovice a býčky s prvotřídní genetikou.

V roce 2015 nastal milník v historii naší společnosti, když se nám podařilo otevřít nově postavenou inseminační stanici býků a administrativní budovu s kancelářemi v Mankovicích v Moravskoslezském kraji. Omezený počet 20 míst k ustájení nás stále silně motivuje, abychom býky pečlivě vybírali a na stanici umístili pouze ty nejkvalitnější.

Mezi naše nejúspěšnější býky, kteří se rovněž prosadili na mezinárodní holštýnské scéně, patří jména jako Snowfall, Aviator Red, Perfect Aiko a Omanoman.

Inseminační stanice býků Mankovice