ZOOSERVIS a.s. je česká firma zabývající se prodejem inseminačních dávek především mléčného skotu. Podnik byl založen v roce 2007 a jeho sídlo najdeme uprostřed valašských kopců. Vedle prodeje po celé České republice vyvážíme inseminační dávky také do řady evropských i mimoevropských zemí.

V počátcích existence firmy jsme se zaměřili na prodej dovezených inseminačních dávek od několika zahraničních firem. Postupem času jsme upnuli svou pozornost na to, co bylo vždy naším cílem – realizace vlastního šlechtitelského programu. V rámci projektu ZOOSERVIS & Partners se nám v České republice povedl rozběhnout úspěšný program embryotransferu, ve kterém díky dovezeným embryím ze zahraničí získáváme ve spolupráci s progresivními českými farmáři špičkové jalovice a býčky. Vysoko postavené jalovice a prvotelky využíváme dále v programu embryotransferu.

Výrobu vlastních inseminačních dávek zabezpečujeme díky nedávno otevřené Inseminační stanici býků Mankovice, která se nachází v Moravskoslezském kraji. Na stanici máme umístěno asi 20 býků. Takovýto počet míst k ustájení nás motivuje pečlivě býky vybírat a umístit na stanici pouze ty výjimečné.