Kra-Ho Shaggy-Red nominována v soutěži Red−Impact 2021

Již 15 let vyhlašuje každoročně magazín Holstein International soutěž Red-Impact, ve které vybírá veřejnost společně s dvěma nezávislými sudími nejlepší RED/RC krávu. Poprvé v historii pořádání soutěže Red Impact byla nominována kráva z České republiky. Máme o to větší radost, že se jedná o krávu Kra-Ho Shaggy-Red, která pochází ze společného programu ZD Krásná Hora a ZOOSERVISu.

Shaggy je rovněž matkou třech našich býků: BORD-REDa P, BEST-REDa a BONY-REDa.

Solitairův syn BORD-RED P, který je číslem jedna v genomických redech v ČR (gSIH 132), je také velmi oblíbeným býkem v zahraničí. V Německu (gRZG 156) a USA (gTPI 2693) patří mezi desítku nejlepších bezrohých redů.

BORD-RED P

Shaggy-Red pochází ze silné rodiny Gen-I-Beq Snowman Spring (rodina Splendor), která s sebou v této české linii přináší velmi dobrou užitkovost. Shaggy má po společné matce Kra-Ho Supershot Shelly-RC 8 sester. Každá z nich nadojila na první laktaci přes 12 800 kg mléka, z nichž 5 nadojilo dokonce přes 14 000 kg mléka! V tabulce níže jsou zaznamenány konkrétní hodnoty jednotlivých krav z této úspěšné rodiny.

Celý příspěvek v PDF ke stažení ZDE.